Film: Brazil - ülim totalitaarsus ja vabadus

Seda on nimetatud ka kui parim fantastika valdkonna film mis eales tehtud. Seda siis Brazil aastal 1985.

BrazilSee on väga raju, millisena kujutatakse ette elu absoluutses totalitarismis. Majad elavad oma elu, kõik seinad, laed ja põrandad on imelisi voolikuid, juhtmeid, torusid täis, mis kõik väänlevad, liiguvad, paisuvad-kahanevad, mulksuvad, korisevad, plurtsuvad, mulisevad, elavad. Kõik need kannavad endas mingit informatsiooni. Ja milliseid imelisi asju see "organ" on võimeline ise looma.

Või ministeerium (ehk valitsus), oma kümnete eritasandite ja osakondadega. Kus igaühel on otsuse tegemiseks juhuslikkuse jah-ei masin. Igasugune informatsioon liigub ja elab paberitel, mida liigutatakse mööda erilisi torusid, inimestel on suurendusklaasidega arvutid-trükimasinad.... jnejne Seda on võimatu sõnadega edasi anda - seda peab nägema :)

Filmi peategelane võitleb oma nägemuses kohutava koletisega, kes iseloomustab justkui seda totalitaarset korda ning püüdleb armastuse ja vabaduse poole, mida iseloomustab armas ja õrn naine. Kuigi see naine osutub tegelikkuses hoopis teistsuguseks, leiavad nad siiski ühise tee - kuigi jääb kohati arusaamatuks, mida ta oma unelmates näeb ja mida välja mõtleb.

Ja loomulikult on tagatipuks seal veel üks müstiline mees Tuttle, kes igasugu keeruliste asjadega toime tuleb - ka majadele operatsiooni tegemisega. Ja kelle asemel võeti ühe juhusliku kärbse tõttu kinni keegi Buttle.

Lisa kommentaar

Loading