Xdream - talvine jooksuvõistlus

Korraldajad olid küll andnud selge vihje, et ilmselt võib osutuda suhteliselt heaks variandiks kombinatsioon jooks-ratas.

Meie hiilisime korraldajate sõnumist mööda ning panime rõhu rohkem jooksule. Väike lisapõhjus oli ka Kaja pöidlal mis just vabanes eelmise seiklusspordi ajal saadud kipsist.

Igal õigel seiklussportlasel on võistluse ajal köis kaasas - tegelikult see oli lihtsalt ilus roheline 15m pikkune ja 8mm jämedune tavaline seiklusspordi köis mis lihtsalt sobis koti külge. Nõnda see sinna jäigi.

Start

vaatame kaarti ning saame aru, et tegemist on loogika-ülesandega. Seal olid nimelt kaks pikka punast teineteisega risti asuvat jutti, mis tuli järjest võtta. Kuna sinna oli aega siis põrutasime 31 punkti poole, et küll tee peal mõtleme edasise välja.

Pulss oli kõigil punases, sest esimesed punktid ju võetakse ikka täiega. Ja siis äkki Kaja vaatab mind ja Alarit imelikult kuna me keerame oma kaarte nii ja naa pidi ning teatame et midagi on viltu. Kaja vaatab kaarti ja teatab, et kõik on ju korras.

Ja siis selgus - me Alariga olime nr. 32 punkti vahele jätnud, kuid Kaja korraliku inimesena oli selle kenasti läbinud. Ega siis lisajooksu kilomeetrid halba tee - ikka ainult tugevaks teevad meid. Selle käiguga andsime kohe teistele tiimidele 15 min edumaa. Kaja muidugi hiljem ütles, et ta ei tihanud seda "kas punkti võtsite" kontrollküsimust esitada - kuna meil on ju ikkagi kompassid käes ...

Ahjaa, meie punktide järjestus on selline:
31-32-35-36-39-40-41-44-43-38-37-45-47-49-48-50-46-42-34-33-51-52

Pulsitaastusvöö

Peale 36 punkti jõudsime tee peale ning oli selge, et Kaja pulss oli suurem kui ta kell näidata suutis (kell näitab max 199). Seega koukisin seljakotist kaasavõetud jooksukummi, et Kaja kell jälle pulssi suudaks näidata. No ja mis seal imestada kui meie tempo oli kohati 5 min/km.

Pulsitaastusvöö

40 ja 41 punkti vahel nägime Heiti tiimi - viimane paistis oma võistkonnakaaslastest veidi tagapool - aga noh ilmselt tegeles kaardilugemisega.

Meil olid pikad teeotsad, nii et Kaja puhkas ilusti ära ja kilomeetrid möödusid mängeldes. Ilmselt siis mängeldes mitte kõigi jaoks. Sest nüüd tundus et Alari pulsikella seier hakkas teist tiiru tegema. Egas midagi, kui tee peale saime siis panime pika kummist pulsitaastusvöö Alari vöö ümber.

Pean kohe ütlema, et Alari pulss oli kõvasti kaalukam kui Kaja oma - aga ikkagi saime päris hea tempoga edasi.

Nõnda siis panimegi - kui metsas, siis ilma pulsitaastuseta - kui tee peal, siis jälle pulsitaastusega. Sellega aga kaasnes mõningane probleem, nimelt kui inimene kaotab kontrolli oma pulsi üle - siis kaob päris kergesti kontroll ka kompassi ning kaardi üle.

Seega, olles 45 punkti piirkonnas - hakkasime sellest kindla sammuga eemalduma (eks ikka kõvaks saamise eesmärgil). Sest kui oled liiga ruttu punkti juurde jõudnud, siis tasub sellega kassi-ja-hiirt mängida - muidu keegi arvab et tegid veel sohki...

Seega, andsime siinkohal kõikidele teistele tiimidele taas ühe täiendava 30 min edumaa sisse.

Ning ei möödunud 10 minutitki, kui jälle - seekord siis väiksem möödapanek - ehk siis 49 punkti läksime ühe 10min ringiga.

NB! ma vist juba ütlesin et me tahame tugevaks saada.

Ülejäänud punktid olid enam-vähem, sest vahepeal sai ka Alar oma pulsi tagasi ja oli võimeline isegi minuga vaidlema meie asukoha üle. Nimelt teerist enne 34 punkti mängis mulle vingerpussi - ja kuna Alar oli jätkuvalt kummiga minu küljes kinni, pidi ta seega koos minuga valele teele keerama.

Lisaülesanne

Suusad jalga (sellised vanad rootsi sõjaväe metsasuusad - laiad ja 2,5 m pikad), paari toru alt läbi pugeda, tõus Valgehobuse mäele ja sealt sööstlaskumine. Lihtne.
Kaja startis esimesena. Allatulekul võis ühe suusa ära võtta, mida Kaja ka kasutas, kuna pinnakatteks olid muld ja kivid. Ja Kajal oli ilmselt veel vägagi hästi meeles oma eelmise võistluse suusatamisest saadud pöidlakips.

Kui kõik olid selle teosega hakkama saanud, oli vaja joosta torni ja siis finiš. Poole mäe peal küsisin kontrollküsimuse - "kas kõik seal all 51 punkti võtsid?" - Kaja teatas et temal jäi võtmata. Dämn - küll Kaja tahtis ikka tugevaks saada - alla - punkt - ja üles tagasi. Nüüd torn - selle ohtlikult kõikuva ülesande otsas oli lisaks mustadele ja higistele sportlastele jalutuskäigu ette võtnud 2 võrdlemisi kogukat mammit. Aga nad olid väga mõistvad.
PS. Hiljem selgus et Kaja oli selle alloleva 51 punkti siiski võtnud - aga ta arvas et äkki peab teist korda ka võtma - nõnda siis saigi topelt joosta...

Finiš

Segavõistkondade arvestuses 16 koht, üldarvestuses 72 koht ning võistlusaeg 5h 58min.
Leivo keskmine pulss 145 ja Kajal suutsime hoida keskmine pulsi 156. Distants GPS-i järgi 31,9 km.

Kaja lugu samast võistlusest.

Lisa kommentaar

Loading