Xdream 1. etapp - 70km Kloogal - Paldiskis

Tänane Xdream lihtsatesse faktidesse panduna.

Klooga Xdream - Leivo Kaja

Alustasime Klooga kooli juurest tormijooksuga järve äärde - selle käigus õnnestus mul kaotada kohe oma Värska vee pudel - mis tilpnes lihtsalt käes ja oli mõeldud kanusse kaasavõtmiseks.

Järve ääres toimus kanuude invasioon Klooga järvele, mis alguses tõotas päris kiire tulla, kuid õige pea selgus, et korraldajad olid vee ainult stardialasse pannud - ülejäänud järv oli kaetud näilise veega. Ehk siis kõik rahmisid tööd teha kuid selle lendmuda sees polnud liikumiskiirus just kõige suurem.

Ühte kanuupunkti pääsemine oli omaette tegu - sinna tuli roomata-hulpida-summida läbi kõrkjate ning muda. Sinna mutta jäi ka ühel sukeldumisel meie kanuukaart. Kuna tegijaid oli rajal palju, siis näiliselt orienteerudes/tegelikult teiste järel joostes said kõik punktid kenasti võetud.

Kanuu - 9 km.

Järgmisena jooksukas - ca 7 km. Mööda tavalisi teid ja sihte - ei midagi erilist.

Rattaorienteerumine - kokku 18-19km. Esimene ots tuli legendi järgi sõita stiilis: 50m paremale, 180m vasakule metsatee, 200m paremale teerajale jne.

Ratta vahepeal oli lisaülesanne - silmaga kolme erineva punkti kauguse hindamine. Meie hindasime esimene punkt 300m, teine punkt 550 ja kolmas 900m - kokku niisiis 1750m. Ja see ülesanne oligi meil puhtalt tehtud. Tegelik kaugus oli 1700m. Iga valesti hinnatud 100m lisas vahetusalasse tiimile ootamise aja 1 min.

Teine rattaetapi vahel olnud lisaülesanne - sõjaväe takistusraja läbimine. Redelitest üles-alla, igasugustest poomidest tuli üle hüpata, alt ronida, kaevikust läbi roomata jms. Siinkohal oli veidi kehvalt märgistatud mõni element, kuna polnud kohe aru saada - kas pealt, alt, läbi, kõrvalt. Näiteks meie hakkasime tegema ühte kõige suuremat betoonbloki ületamist, kuid siis selgus et polnud vajagi.

Rulluisk - 5 km. Mööda Paldiski tippu viivat teed pidi lõppu ja siis poole peale tagasi. NB! Kaja sõitis enamuse maast ise.

Ja nüüd kogu selle võistluse kõige lahedam osa - coastaleering - ligi 4km. See on jooksmine pankranniku all-üleval, mööda kivist randa, turnimine kaljulahmakatel, jooksmine kitsal müüril. Meie tiimile jättis see osa kõige parema mulje.

Taas ratas - 24km.

Kohe minek lisaülesandesse, milleks köiel laskumine. See oli vahva - ja asja läbi viijad olid oma ala eksperdid.

Natuke väntamist ja teine lisaülesanne - mere ääres vaja ehitada kividest torn - ehk tootem. See pidi olema 111cm kõrgune siis sai edasi. Meie jalutasime veidi ringi ning ma lõin kõrvalasuva kivi küljest lahti mõned telliskivid, puhastasime nende otsad segust ja ladusime oma torni seejärel päris nobedalt valmis.

Ja viimane lisaülesanne enne finišit - kirve viskamine paku sisse. Nii paari-kolme meetri kauguselt. Igal tiimil oli kolm katset ja kes sisse ei saa peab jooksma trahviringi. See oli selline väga tehniline ja väsitav jooksutiir.

Mina läksin viskekoha juurde, võtsin kirve - kaalusin seda käes nagu vana indiaanlane, vaatasin sihtmärki ja hindasin kirve lendamise teekonda - et peab tegema lennu jooksul ühe tiiru. Heitsin rahuliku moega kirve lendu - ja ennäe - oligi sees esimese laksuga.

Ja nüüd finišispurt. Kuna kohekohe olid kannul teised tiimid pidime kõvasti pingutama viimasel kilomeetril. Tegelikult nad oleksidki ette saanud, kuid üks nende liikmetest pani väikse käbla - seega edestasime neid siis loetud sekunditega.

Segavõistkondade seas 8. koht, üldarvestuses 29. koht. Aeg 6h 47min.

Tulemused

Kaja jutt samal teemal.

Alari pildid ja jutt.

Lisa kommentaar

Loading