täna on muidugi ju Volbriöö ehk Nõidade öö

Siinkohal jutustan ühe lühikese loo, mis juhtus mõned aastad tagasi Haapsalus - täpselt samal öösel.

Nimelt olime terve perega seal tuttavate juures külas, et minna volbriööl Haapsalu lossivaremete juurde vaatama tulekujude põletamis-tseremooniat jms vägevat - näiteks Suurt Nõidade rongkäiku.

Kuna Ramses oli siis väga väike alles - veidi üle aastane (või kahe ??), ei hakanud teda südaöösel üles ajama ning jätsime ta suurde majja üksi magama. Ta oli ennegi niimoodi üksi maganud. Ise aga liitusime Suure Nõidade rongkäiguga ja läksime lossihoovi.

Sealt tagasi jõudnudlt muidugi läksime rahuliku südamega selle voodi juurde kuhu Ramsese jätsime - JA -

keda pole, see on Ramses !!!

Kõik hakkasid siis ümber vaatama, alguses lähemad kohad - voodist välja veerenud, ukse taha roomanud jnejne. Aga ei midagi. Järjest laiendasime oma otsimishaaret, laps jäi magama teisel korrusel ning maja hallis on trepp mis viib alla keldrini välja.

Varsti jooksid kõik juba mööda maja ringi ja otsisid paaniliselt last. Tõmmati lahti kõik WC uksed, käidi keldris, vaadati kappidesse - jube - see aeg tundus juba üüratult pikk, ja õudne. Ja kusagilt ei kosta ka nutuhäält - inimesed vaatasid jube teineteisele otsa selliste murelike nägudega ja ei osanud enam suurt midagi teha. Lauasahtleid ometi pole mõtet ju lahti tõmmata ...

Pooljuhuslikult avasin ma veel ühe toaukse, mis asus kahe korruse vahepeal - see oli majaperemehe kabinet-magamistuba. Selle uks oli kõvasti kinni, nii et mingeid kahtlusi sellele toale ei langenud, aga ohh, seal ta oligi.
Ta magas majaperemehe pehmes voodis, tema teki ja linade vahel.

See öö oli täpselt nõidade öö !

Hilisem seletus ja legend juhtumi kohta: tõenäoliselt jäi Suurest Nõidade rongkäigust mõni väiksem nõid millegipärast maha ning ju ta siis kolistas üksi mööda pimedaid maju ringi. Jõudnud meie majani ja nähes seal üht pisikest poissi magamas, arvas ta just kohane olevat väikest nõiavempu visata. ja nii ta Ramsese sinna teise tuppa ära nõiduski.

Sellised Waltburgi ööd.

Täna öösel kell pool 12 lastega Raekoja platsil käies kohtasime ka mitmeid nõidasid ja rääkisime kogu tee tondi-, vaimu- ja kollijutte.

Lisa kommentaar

Loading