Piiri Peal, Tallinn 80

Kirjeldus

Võistluse eesmärk on aru saada Tallinna linna suurusest, liikudes selle piiri peal. Raja pikkus on 80 km, millest 20 km sõidetakse kajakiga Viimsist Tabasallu ning 60 km rattaga mööda maapiiri Viimsisse tagasi.

Välja jääb Tallinnale kuuluv Aegna ning mõned üksikud kohad, kus füüsiliselt pole võimalik liikuda piiri peal.

Tiimid

Tiimid on kaheliikmelised ja tulemuste arvestus on kõikidele tiimikooslustele ühine.

 

Rajaskeem

Piiri Peal

Raja kirjeldus kajak

Start on Viimsis kell 6:00 hommikul kajakitega. Esialgne kurss hoida Paljassaare tippu, sõites ümber tipu on järgmine kurss Paljassaare läänetippu, seejärel hoida kurss Kakumäe neeme tippu, sõita ümber selle ja lõpetada Tabasalus. Viimane kurss on hoida Tabasalu pankrannikust pisut vasakule, roostiku vahele Apametsa peakraavi suudmesse. Kajak on mõeldud ilma vahepeatuseta, kuid soovi korral saab Paljassaare või Kakumäe neeme tipus jala maha panna.

Piiri Peal kajak

NB! Kajakietapil turvapaate pole. Osalejaid teavitatakse päev varem, kas tuule- ja laineolud lubavad kajakiotsa teha.

Raja kirjeldus vahetusala

Vahetusalas tuleb kajak tassida ratasteni (mitte lohistada).

NB! Vahetusalasse ühtegi isiklikku asja maha jätta ei saa! Kõik isiklikud asjad, mis olid stardis kaasas või varasemalt vahetusalasse valmis toodud, tuleb sealt ratastega lahkudes kaasa võtta.

Raja kirjeldus ratas

Rattas tuleb ette paar kohta, kus piir jookseb kellegi erahoovist või läbi mõne tööstuspargi. Sellisel juhul tuleb minna ringi.

Stardis saavad kõik tiimid kaardid, kuhu on märgitud peale Tallinna piir, samuti on mitmes kohas täpsustused keelualade (tööstuspargid vms.) kohta ja liikumise soovitused. Näiteks on märgitud, kumb jõekallas valida, kui piir läheb keset jõge jms. olulist.

On täiesti OK, kui tiimid kasutavad oma kaarte, telefoni või GPS-seadmeid piiri tuvastamiseks.

Rajal ühtegi söögi- ega joogipunkti pole. Küll aga võib kohata fotograafe.

On arvata, et jalanõudeks sobiksid pigem tossud ja ratastel tavalised pedaalid.

NB! Rajal on raudteelõik ja sellel on käimine/rattaga sõitmine keelatud.

Kontrollpunktid

Rattarajal asuvad foto-kontrollpunktid. St. igal tiimil peab olema telefon koos kaameraga, millega saab enekaid ehk selfiesid teha ning Facebooki äpp ja konto. Kuigi eeldatavalt on kõik ausad Tallinna piiri suhtes, tuleb siiski mitmes kohas igal tiimil teha endast kontroll-selfie ning see kohe üles laadida Facebooki lehele (saab loodud kinnine grupp registreerunutele).

Tüüpiliselt tuleb selfie teha selgelt eristuva ja väljapaistva objekti taustal. Näidispildid saab stardis, samuti on kaardil märgitud pildi tegemise asukoht.

Vahetusala

Iga tiim toob hommikul kell 5:00 oma jalgrattad Tabasalu vahetusalasse. Seal on valve.

Piiri Peal vahetusala

Start / Finiš

Start ja finiš on Viimsis. Parkimist korraldatud ei ole, seega tuleb arvestada kohalike elanikega ning jätta oma auto sellisesse kohta, kus see kellelgi jalus pole.

Piiri Peal Start Finish

Osavõtutasu

Tiimi osavõtutasu on xx EUR (täpsustub).

See on üheselt seotud kajakirendi ja kaardi trükkimisega, ehk number tuleb eeldatavalt väike. Rendist saab kahesed kajakid.

Kui mõni tiim otsustab oma kajakit kasutada (üheseid või kaheseid), siis nende valve ning transport vahetusalast on selle tiimi enda korraldada.

Oma kajaki korral on tiimi osavõtutasu xx EUR (täpsustub). 

Registreerumine

Saada oma tiimi andmed meiliaadressile: piiri.peal@outlook.com

Tiimi nimi, liikme1 ja liikme2 ees- ja perenimi, Facebooki konto nimi (piisab tiimi kohta ühest), märgi, kas soovid rentida kajaki või tuled oma kajakiga.

Täiendav info

Stardis jagatakse koos kaartidega ka veel täiendavat infot raja ja selle läbimise kohta.

Kõik lisaküsimused meiliaadressil piiri.peal@outlook.com

Kes pole Piiril käin’d,
see pole Piiri näin’d.

Soovides parimat,
Ülemiste Vanake

Lisa kommentaar

Loading