Tuule ja lainega merel päästetöid “harjutamas”

Peale kolmandat ümberminekut randusime lähimas maismaapunktis.

GPS-i track näitas, et esimesest ümberkäimisest saime sõiduvormi 8 minutiga. Kell 12:56 käis sõber suure laine tõttu ümber. Tuul oli 9m/s, lainekõrgus oli pigem väike kuid samas terav.

Esimene ümberkäimine 12:56. Hulpiva süsta juurde sain kahe minutiga. Sõber sai süsta sisse 2 minutiga. Süst sai veest tühjaks ning põll peale 4 minutiga.

Möödus 2 minutit ning kohe teine ümberkäimine 13:06. Sõbra juurde jõudsin 30 sek. Sõber süstas tagasi 2 minutiga. Kuid enne lõplikku süsta tühjendamist ning põlle pealepanekut lahknesime ühe kivi tõttu ning sõber sai kolmanda ümberkäimine kohe sinna otsa. Selle käigus sain ka mina aeruga vastu pead. Kuna tal ulatusid jalad põhja siis ei hakanud kaldamäsus rohkem sisenemist harjutama vaid suundusime kaldale.

Mida õppida:

  • Lisaks kajakipumbale on väga kasulik omada poolikut Coca-pudelit kajaki veest tühjendamiseks. See on kiire ning ei väsita käsi.
  • Tuleb säilitada külm pea, eriti just ümberkäinul, et ta ei rahmaks ka püstiolevat kajakit ümber. Seekord oli sellega väga hästi.
  • Hea kui vähemalt üks teab kuidas päästmine käib, parem kui mõlemad teavad. Veel parem muidugi kui ollakse seda eelnevalt harjutanud.
  • Vastavalt kajakile tuleb osata leida piir ilmaolude suhtes. Ümberkäinud kajak oli WK500, see on suhteliselt kitsas liikur. Päästja kajak oli WK540 ehk “Lainetel Tõttaja”.

Mul on hea meel, et kõik elus ja terved!

Kommentaarid (1) -

  • Vahur Leemets

    29.06.2014 17:49:54 | Vasta

    Parim oleks osata eskimopööret Smile Siis ei mäletakski, et midagi erilist (ümberminek) juhtus.

Lisa kommentaar

Loading