Taas tehnikarindelt ja PDA-st

Aconcagua ekspeditsiooniga seoses kodustan oma PDA-d - iPaq h6340. Kes vähegi tehnikaga kokku puutunud - see teab - et iga selline device vajab teatavat kodustamist. Näiteks kui saad endale uue arvuti - ma garanteerin et vähemalt nädal, kui mitte isegi pikemalt võtab aega seal kõikide vajalike programmide installeerimine ja häälestuste tegemine.

Täpselt sama lugu ka PDA-ga.

Eile just kirjutasin oma majas ühe lühiülevaate grüünile selle kohta, kuidas PDA-ga rahul olen:

GPRS toimetab normaalselt.


WiFi toimetab nibin-nabin - selles mõttes et antud seadmel ei ole peale kirja "WiFi compatible", mis iseenest oleks see näitaja, et seade vastab täielikult kehtestatud standarditele.
EMT-i võrgus saan WiFiga ilusti toime, kuid koduses WiFis on aegajalt probleeme.
 
Olen aru saanud et tegelikult on WiFi kasutamine mõeldud siiski mitte full-time sisselülitatuks jätta, vaid ainult sel hetkel kui seda kasutad. Kaks põhjust:
1. aku kestus pikem
2. kui PDA on standbys (ja standbysse läheb ta minuti-paariga kui ei kasuta), lülitub WiFi nagunii välja
 
Sinihammas toimetab normaalselt.
 
Kaamera - millegipärast on mulle sattunud ilma kaamerata eksemplar, kuid ma kasutan nagunii välist fotokat (Canon IXUS 30), millel on täpselt samasugune SD-mälukaart mis PDA-l. See Canoni IXUS fotokas on tõeline tase omaette, oma väga kiire protsessori, pisikeste mõõtmete ja kerge kaaluga on hetke turuliider.
 
Välise klaviatuuriga peab harjuma, kuid suudan juba päris ladusalt sellega sõnumeid trükkida. See on abiks kui tahad tippida üle 20-30 tähemärgiseid sõnumeid, emaile, memosid jne. Üks puudus klaviatuuril on taustavalgustuse puudumine :-)
Ma kasutan telefoni 6820 (qwerty klaviatuuriga telefon) ja selle taustavalgustus on väga abiks asi. Päris tihti on tulnud ette vajadust hämaras sõnumeid tippida.
 
Kõned saab peetud, kuid arusaadavalt on veidi kohmakas seda käes hoida.
 
Üldiselt on täitsa rahul kasutatavate asjadega: MMS, SMS, syncimine Exchange serveriga (Active sync), MSN messenger, Internet Explorer, Word, Excel.
Lisaks olen testinud ka Skype - töötab, kuid selle aktiivne kasutaja pole.

Lisa kommentaar

Loading