Rattalampe testimas

Kell 23:00 paiku võtsime Kajaga rattad ning läksime sõitma.

Eesmärgiks siis aru saada, kas meie mõlema ostetud uued rattalambid ka pimedas midagi väärt on.

Mina tegin täna researchi poodides - ning olin päris kindel et ostan mõne LED-del põhineva rattatule. Kuna halogeenid (need mida 290 krooni eest müüakse) on igavene jura ning kallid ehk korralikud halogeenid seevastu maksavad väga palju (näit: 4500 kr Hawais) ja on raske akuga.

Sigma EVO ProKuid praeguseks olen ma ostetud tulega ülirahul. Tegemist oli täpselt sellise vahepealse variandiga. Ehk 5W halogeen ning aku, kuid Sigma kõige uuem mudel ja see tähendab siis ka seda, et aku on kerge kuid vastupidavus eelmisega võrreldes suurem.

Mudel: Mirage EVO Pro.

Tõesti - 5W lamp valgustab hästi ja hind oli ka mõistlik - veidi üle tuhande krooni. Aga arvestades et Leedumaa asub lõuna pool ning seal on öösel pimedam kui meil ja üldse - võibolla läheme ka Lätimaale võistlema ? Siis on juba eriti pime !

Kaja seevastu ostis LED-del põhineva lambi. Selle eeliseks on küll hind, hea lähivalgustus ja väga pikalt kestvad patareid - 120h. Ja see lamp sobib hästi ka kottpimedasse, kui kellegi järel sõita. Kuid üksi selle lambiga ees sõites tekib tunne, et sõidad kiiremini kui valgus ning selleks ei sobi.

Koju jõudsime alles 2 paiku. Sõitsime läbi Pirita parkmetsa, Metsakalmistu surnuaia, vaatasime jalakäiate rippsillalt öist Pirita jõge ning põigates tagasiteel läbi Botaanikaaia roosikasvatuse.

Lisa kommentaar

Loading