Ratastega ümber Peipsi 580 km

Läbi paari sõbra jõudis postkasti teade selle kohta, et 25-26. juunil 2014 ollakse minemas maanteeratastega ümber Peipsi sõidule.

Kuna see tundus kohe piisavalt hullu ideena siis hakkasin oma asju selles suunas sättima.

värsked ratturid enne Peipsi tiiru

Enamik pundis olevaid mehi oli nagunii “paberitega”, näiteks Ivar, kes kaks päeva varem tegi 160km pikkuse soojendussõidu ning päev enne seda maratoni jooksis. Või näiteks ürituse peaorganisaator Erik Pallase ja Karol Kovanen kes vaevalt nädal varem Rootsi hulludele mõeldud Vätternrundan 300km pikkuse rattasõidu kaasa tegid.

Ja eks ka ülejäänud meestel olid erinevaid hulluseid võimalik tagataskust välja tõmmata. Vaevalt nädala eest olin lõpetanud just Venemaa suurima seiklusspordivõistluse RedFox, kestusega 3 ööpäeva.

Sõidumuljed pani hästi kirja Ivar: http://blogger-holden.blogspot.de/2014/06/vatternrundani-allaheitmine.html 

Täisringi tegid läbi neli ratturit: Eric Hints, Erik Pallase, Karol Kovanen ja Olavi Mõts. Teistel, mina kaasa arvatud, oli erinevaid põhjuseid miks seda mitte teha.

Peipsi rattatuur neli kanget

Peipsi rattatuur rattaparandusKaasa tegin Venemaa poolse otsa – ehk siis 310km rattasõitu mööda lõbusaid teid, pea pool päeva kallavas vihmas kuid see eest heas seltskonnas. Viimased 200 km sõitsin Ivari rattaga kuna mu enda ratta tagumine käiguvahetaja andis otsad. Suurepärane ratas on Ivaril, päeva lõpuks ei olnud näiteks mu istumisel midagi ütlemist et sadul kõva vms oleks. Samuti oli hästi minu jaoks paigas ette-taha jaotus, st. vaatasin arusaamatus näos kui teised oma käsi raputasid, et seal veri korralikult käima hakkaks.

Narva jõudes kiitsin kui hea ratas Ivaril on, kui siis 10km hiljem oli ennast üks kruvi lahti keeranud ning keset väntamist rippus mul klipi küljes pedaal koos käpaga mis oli keskjooksu küljest maha tulnud. Õnneks aga leidsime vajaliku poldi üles ning see viperus sai kiirelt korda.

Tunne oli väga super, kui Narva Jõesuu SPA saunalava pingi asemel oleks olnud rattasadulad – siis oleks ka see igati OK olnud Naeratus

Suured tänud kõikidele vedajatele ning töö tegijatele. Eriti tahan esile tõsta Olavit, kes vedajana tõstis igasugustes tingimustes tempo selliseks, et selja tagant tirri häält ei kostuks.

Alloleval pildil on stiilinäide selle kohta, et uue joogi saamiseks enam kinni ei peetud, vaid heideti pudel ning anti korraldus see kindlat tüüpi vedelikuga täita.

Ümber Peipsi rattatuur

Soovin omalt poolt edu Erikule, et sellest sõidust edaspidi arvestatav konkurent tuleks Vätternrundani rattatuurile.

Mõned pildid teisest (Eesti) päevast: http://1drv.ms/1mksXy2

Lisa kommentaar

Loading