Rannamõisa panga jääseinal ronimas

Jaan kuulutas välja, et on täna jääl ja nii saigi hommikul kogu metallivarustus kotti loobitud ja samuti Rannamõisa sõidetud.

Tervitasime Ültsi, kes juba koos paari sõbraga askeldas seal seinal peal ja julgestas teisi alla. Panime oma köie ka üles, kuid nagu Kaja juba kirjutas, võttis tal mäeveerult allaminek (köie peal kaheksaga laskumine) tublisti aega, kuna talle tundub alati et ripub köie küljes esimest korda ja peab kõvasti kartma.

Hiljem tuletasime meelde ka ülesronimise tehnikat ning selgus et need fiid, mis meil on, ei sobi kohe kuidagi sirge seina peal ronimiseks. Nende nurk on lihtsalt selline ebasobiv, et kui tahad fii sirge seina peal sisse lüüa siis jääb käepide ette ning fii lohiseb lihtsalt mööda seina alla. Peab vist laskma teha sellise fii nagu need Jaanil alati kaasas on.
Tegelikult tahaks kirkadega ronida, kuid need maksavad nii pagana palju  - ca 3500kr tükk. Kaks tükki oleks vaja :-(

Jägala juga lastegaÕhtupoole käisin lastega Jägala juga vaatamas. Pidi olema hirmsasti jääs ja nagu inimesed märkinud, et niipalju jääd polevat seal juba ammust ajast olnud. Suur vesi kohises keskelt alla ja külgede pealt oli natuke ära jäätunud.

Lisa kommentaar

Loading