Film: Pingviinide Marss

Tegemist on super-hea prantsuse filmiga mis pajatab pingiviinide elust. Käisime seda koos Kajaga vaatamas.

Pingviinide marss

Vaadake seda ja mõtisklege, mis kuradi pärast inimesed ajavad taga mingisugust elu mõtet ?

Pingviinid elavad kolooniates ning sügisel võtavad nad ette pika teekonna sissemaale, kus järeltulijad ilmale tuua. Tegemist on 20 päevase rännakuga - fantastilise rännakuga. Kuid nagu selgub, olulisim on alles ees.

Kindlasse kohta kohale jõudnuna otsivad nad endale paarilisi, peavad siis koos maha ühe võrratu tantsu ja teatud mõttes võib öelda ka et teevad inimestele silmad ette oma armumänguga. Selle tulemusena aga muneb emane ühe muna ja kuna õues on ju jube külm, hoiab ta seda muna oma jalgade peal ning kaitseb seda kõhuga. Kuid kogu sellest sünnitamisest on emane nii väsinud, et annab nüüd muna isasesele hoida. Valitud paarid jäävad kokku muuseas terveks aastaks ning ära tunnevad nad üksteist hääle järgi.

Isased hauvad nüüd igaüks oma ühte muna ja emased võtavad ette 20-päevase rännaku ookeani äärde sööma ja kosuma. Isased hoolitsevad munade eest - käes on juba südatalv ning neid vintsutavad vinged tuuled ja lumetormid. Kuid nad poevad üksteisele hästi külg-külje vastu, hoides sedaviisi sooja.

Kolme kuu pärast hakkavad esimesed pojad kooruma, emased peaksid kohe-kohe tagasi jõudma. Kui nad jäävad liiga hiljaks, siis koorunud poeg hukkub kuna isasel pole midagi talle süüa anda. Lõpuks aga on emased ookeani äärést tagasi ja rõõmustavad oma pojakeste üle ja annavad neile süüa. Pingviinipoeg sööb ema- või ka isapingviini suust oma nokaga sööki, mida vanem talle oma kõhust sinna võimaldab tulla.

Igatahes nüüd on isaste kord olla vääga näljane ja kurnatud ning võtta ette retk ookeani äärde. Kokku on isased pingviinid seeläbi söömata ligi 140 päeva !! Sellest kulub 40 päeva edasi-tagasi ookeani äärde marssimiseks ning ligi 100 päeva (terve talv) munade haudumiseks.

Nüüd kasvatavad emased oma poegi ja isased on ookeani ääres rännakul. Lõpuks jõuavad ka isased jälle tagasi.

Ohh, üks igavene ookeani äärde ja tagasi marssimine on see pingviini elu.

Ühesõnaga, nüüd on pingviinipojad juba nii suured, et võetakse koos ette rännak ookeani suunas. Ja suured pingviinid saavad nüüd tervelt kolm pikka suvekuud meres möllata, süüa ja niisama kosuda ja puhata.

Kõik ikka selleks, et taas sügise saabudes võtta ette teekond sisemaale - armutantsuks ja elu mõtte täitmiseks.

Pingviinide marss. Kino Sõprus Tallinnas.

Pingviinide marss

Lisa kommentaar

Loading