Mis ootab ees järgmisel xDreamil ?

Infot on suhteliselt napilt :)

Aga see meid ainult rõõmustabki, sest kindel et seiklused tulevad ootamatud ja üllatuslikud.

Teada on koht - Nõva - mere ääres, liivaluited. Muuseas ainuke koht minu teada Eestis, kus on veel laulev liiv. Omal ajal oli ka Kloogarannas ja Laulasmaal, kuid need juba väga käidud rannad ning liiv enam ei laula.

Lisaks on teada selline info, et ühel meeskonnaliikmel on soovitav kaasa võtta ujumisprillid või mask. Täpsustamata mida see iganes siis ka tähendab - aga küllap siis üks KP on kusagil vee all ja sellele tuleb järgi sukelduda. Igal juhul meie võistkonnas on Alar vana ujuja ja küllap me selle triki talle jätame.
Lisaks annan talle kindlasti kaasa oma veekindla fotoka, millega võib kuni 5m vee alla sukelduda, et siis kontrollpunktist ja seal ümbritsevast pilte saaks tehtud.

Kommentaarid (4) -

 • .k

  29.07.2005 3:36:28 | Vasta

  Leivo, misasi on laulev liiv?

 • Ritsikas

  31.07.2005 2:07:50 | Vasta

  Vee all on kaart, mis tuleb ülesjoonistada ... ja selle järgi mäluorienteerumist teha. Spetsiaalselt selle jaoks, et kaarti pildistada ei saaks.

 • Leivo

  31.07.2005 18:56:49 | Vasta

  Hei Kain.
  Laulev Liiv tekib siis, kui meil on tegemist äärmiselt puhta ja väga pikka aega lainete ning tuule käes ümmarguseks lihvitud liivateradega. Kui seal sees kõndida ning jalgu kergelt järel lohistada, siis tekib selline täiesti eriline ja omalaadne kriuksuv heli - see on nii tugev, et selle tunned kohe ära.
  Kui aga inimesi käib rannas palju, siis tekib igasugust sodi, liiv tambitakse kokku ning enam ei laula. Nagu millimallikad, mis on väga otsesed vee puhtuse näitajad - on rannaliiva puhtuse näitajaks Laulev Liiv.

  Seda on väga palju Leedu randades - praktiliselt kogu Nida poolsaare rannaosa, samuti on seda ka Lätimaal. Kuid Eesti viimane koht on Nõva mõned üksikud rannaosad - ja nendeski üsna vaikselt.

 • Leivo

  31.07.2005 18:58:37 | Vasta

  Ja muidugi antakse siis veekindel paber ja veekindlad pliiatsid kaasa kaardi joonistamiseks Smile

Lisa kommentaar

Loading