Laste rattatreening läbi mängu

Otsustasime minna ratastega Pirita metsa - kõik hõiskasid jaa - jaa - muidugi.

Lastega Pirita teel
Läheme parasjagu Pirita poole.

Sest seal oli teada tegevus - radasid on hästi palju, ära eksida pole võimalik - nii et kõik lapsed saavad olla kordamööda rajameistrid, rajajuhid. See tähendab seda, et üks laps sõidab ees ja kõik on kohustatud seda rada loomulikult järgmina. Jne. siis paar kilomeetrit juhib järgmine ...

Väga tore mäng !

Pirita metsas ratastega

Esiteks on iga rada seal justkui omaette seiklus, teerajad on kõik sellised üles-alla ja kunagi ei tea kuhu välja jõuab ja teiseks arendab see lapse otsustusvõimet tundmatusega hakkama saada. Sest iga tee ja iga ristmik on nende jaoks uus (mina muidugi tean läbi ja lõhki seal kõiki teid ...) - ja ühelgi ristmikul ei jääda seisma vaid otsus tehake lennult ja kindla peale. Tagasi ei keerata kunagi.

Koju tagasi jõudes näitas läbitud distants 25 km, mis on väga hea - arvestades et 10 km sellest on metsaradadel üles-alla sõitmine.
Kõige ägedamat rada tegi minu hinnangul Ramses (kõige noorme lastest - 6a) - kõige rohkem tundmatut ja ettearvamatust, ühe korra läbisime osa metsa isegi täiesti ilma igasuguse rajata.

Tagasi koduteel, Pirita teel
Väga tublid lapsed igatahes ja korralik treening neile.

Ramses rattaga koduteel
Lõpus ütles Ramses et tal "pepuluud valutavad" ja tüdrukud noogutasid ka selle peale kaasa :-)

Lisa kommentaar

Loading