1. september - tarkuste ja teadmiste päev

Tüdrukud vahetasid sel aastal kooli ja käivad nüüd Westholmi Gümnaasiumis. 3-s ja 4-s klassis.

Palju õnne Kreetele ja Laurale uude kooli astumise puhul.

Olge tublid ja koguge endale rohkelt tarkusi sellest koolist.

Muudest asjadest, kooli töövihikute komplekt (kas tõesti on inflatsioon juba koole tabanud) koos kooli enda päevikuga maksis 4-s klassis 460.- ja 3-s klassis 503.- Uskumatult palju võrreldes sellega mis ma mujalt kuulnud olen. Sellele lisandub veel kooli müts 175.- ja koolikampsun 250.- ning kooli t-särk.
Lisaks on lastele vaja muretseda koolivahendeid poodidest - igasugused vihikud, pliiatsid, värvid, paberid, kiirköitjad, joonistusalus jnejne. Kõik see läks samuti ühe lapse kohta vähemalt 500 maksma.
Otsesed kulutused lapse kooliminekul on siis ca 1500.-. Siia tuleb juurde arvestada veel uued kooliriided ka suurusjärgus 1500-2000 (kuna sellised kasvavad lapsed ju kahte aastat ühtede riietega küll ei käi).

PS: Kreete klassis tutvustas õpetaja uusi lapsi - nimetas nime ja siis uus laps pidi püsti tõusma, Laura klassis paluti igal uuel lapsel enda kohta öelda nimi, eelmine kool ja miks sealt koolis lahkus. Laura vastus: minu nimi on Laura-Helena Sepp, käisin Waldorf-koolis ja sealt ära tulin sellepärast, et see oli üks võrdlemisi niru kool (muhe naer klassis :-).

Ma soovin täna kõikidele kooliminevatele lastele head ja turvalist koolikäimist.

KASUTAGE HELKUREID

Kommentaarid (6) -

 • Kaja

  02.09.2005 1:06:07 | Vasta

  Ilmselt on tänavu 3. ja 4. klassis lihtsalt eriti palju töövihikuid ehk siis õpikukirjastajad on selle vanuseastme puhul koolidele koti ikka väga sügavalt pähe tõmmanud... Võrdluseks: meie koolis on 3.klassi töövihikute raha 555.20 ja 4.klassis 516 krooni, nii et teie kool on ilmselt isegi mõistlik olnud ja mõne töövihiku tellimata jätnud. Üldiselt aga on enamvähem nii, et mida suurem klass, seda vähem töövihikuid ja väiksem summa.

 • Ritsikas

  02.09.2005 14:10:29 | Vasta

  Mingi koolivahetamise aasta? Minu laps läks ka uude kooli - vana oli meie arvates igati hea(süva muusikakallakuga) , kuid lapsele ei sobinud koorilaul(sedagi peamiselt koorijuhi pärast) ja tavaklassi polnud ta nõus seal minema.
  Ja töövihikud pole veel kõik käes, aga prognoositi 500-700... 6kl.
  Igatahes, kui kevadeks pole töövihikutest 90 % täidetud, lähen ma kooli küsima, miks neid ostma sunnitakse kui ei kasutata.(oma kooliajast mäletan nende suht väikest kasutust)

 • Leivo

  02.09.2005 20:06:19 | Vasta

  Rõõm kuulda et ka teistel on töövihikute raha samas suurusjärgus - või õigemini olen ma isegi odavalt pääsenud Wink

 • Jüri

  04.09.2005 16:28:46 | Vasta

  Võrreldes minuga pääsesid ka töövihikute osas kergemalt. Minul oli 571, mis oli kooli kõige kallim. Teistel klassidel jäid isegi alla 400 krooni.
  Aga kokkuvõttes sain mina ikkagi odavamalt hakkama, pole mingit kooli sümboolikaga nänni. Uusi riideid ma spetsiaalselt kooliks ei ostnud ja kaustikute jms peale läks alla saja krooni.

 • Varju

  05.09.2005 21:06:09 | Vasta

  Päris karm hinnang lapse suust oma endise kooli kohta. Tean, et waldorfkoolid on head koolid. Ju oli see hinnang kusagilt kuuldud, suurte inimeste käest laenatud.

 • Leivo

  06.09.2005 1:42:49 | Vasta

  Ma ei hakka ise siin waldorf-kooli võludest ja mitte võludest rääkima.
  Võludest siiski niipalju, et kuna ma lapsed sinna kooli panin, siis järelikult arvasin et tegemist on hea kooliga. Ja arvan seda teatud nüanssidega siiani.
  Mitte-võludest vestlen ma hea meelega vaid meili teel. Võite vabalt küsida kui tunnete, et tahate kellegagi arutada. leivo.sepp@mail.ee

  Paberite väljavõtmisel oli meil äärmiselt tore vestlus ka mõlema tüdruku klassijuhatajaga, kes mõlemad on väga head inimesed. Ja seepärast ei hakka ma detailidest siin kirjutama.

Lisa kommentaar

Loading