Kuidas me 12 mesilinnumaja ehitasime

Sarajevo selja taha jäetud, sõitsime laupäeval Bosnia Hertsegoviina maakohta kus ehitasime kokku 12 mesilastaru. Väljas täna septembri lõpus +16 kraadi sooja ning päike vahelduva eduga pilve vahelt piilumas.

Mesilased on meie eluspüsimiseks kriitilise tähtsusega. Seda ühelt poolt loodusele jätkusuutliku elu võimaldamisega tolmutamise teel, kui ka inimestele mee pakkumisega.

Kuidas siis ehitada mesilastele kodu - mesilastaru?

Tarud on kolmekordsed, esimesel korrusel on vahaplaatidega ettevalmistatud kärjed kuid teine ja kolmas korrus tuleb mesilastel ise valmis ehitada, paigas on vaid kärgede raamid.

teampicture

Meie tiim ühes materjalidega.

Tööde järjekord anti ette järgmine: 1. ehitada valmis maja alus, 2. kõigi korruste seinad, 3. kärgede raamid, 4. maja värvida, 5. esimese korruse raamide sisse kärgede paigaldamine.

1. Mesilasmaja alus, näha on mesilaste sisselennu ava seestpoolt.

mesilastaru põhi

2. Mesilasmaja seinad, käsil on siis üks korrus

seinte ehitamine

3. raamide ehitamine

raamide ehitamine

4. maja värvimine

mesilastaru värvimine

6. kärgede sulatamine raamide vahele. See ülesanne oli küige huvitavam. Nimelt kärje raami sisse veeti traat, selle peale paigaldati kärg ning siis surati traadile läbi trafo sisse elektrivool, et see kuumeneks nagu keedukannu spiraal mille tagajärjel kärg sulandus traadiga kokku.

traadidkärgede sulatamine

Ja lisaks mõned erinevad näited mesilinnumajadest. Ja iga maja juurde käis oma lugu, et miks see just selline välja näeb.

tsvetisarajevo 1984demetris

Lisa kommentaar

Loading