-26 kraadi ja 5 tundi rattaga

Beat me!

Aga kuidas teisiti tugevaks saada, ikka ise peab trenni tegema.

WINTER XDREAM 2010 – varusutse valik

Xdreami talvine etapp toimus Jõulumäel ning oli näha et ilm tuleb jahedapoolne. Sellegipoolest ärgitasin ma tiimikaaslasi rattaid kaasa võtma, et stardis ju võimalik otsustada mililne valik (jooks, suusk, ratas) on hea. Kuna Elo ütles, et tema suuski kaasa ei võta ning ratast ei saa võtta, seega üks ala (suusk) langes kohe ära. Ratastega on mul head suhted, tõstsin siis kohe mitu tükki autosse.

WinterXdream 
foto: Anniki

START

Kui peale stardipauku meie tiim lõpuks kokku sai (igast tähtsad asjad olid ajada, näiteks suures majas vms.), jäi üle ainult pooltühja stardiala vaadata. Vaadanud kaarti ning eest ära jooksvaid tiime, oli ainuke loogiline valik nende kättesaamiseks ratas võtta.

RATTAPARANDUS

Tiirutasime veits suusaradadel, võtsime mõned punktid ja siis otsustas Maku ratta esimese porika hoidja ratta ja raami vahele keerata ning takistas täiega liiklust. Õnneks olid meil tööriistad kaasas - hea oli higiseid käsi jahutada ning ratast remontida. Külma käes muutuvad aga asjad hapraks ning me vabanesime brutal force meetodil sellest üleliigsest jubinast. Ratas sai kohe tükk maad kergemaks ning sõit jätkus.

Natukese aja pärast aga otsustas sama ratas, et hakkab nüüd “õpperattaks”, mis tähendas seda, et pedaalid käisid vabalt ringi mõlemas suunas. See oli märksa põnevam probleem. Tirri sees on nimelt väikese konnakesed, mida surutakse pisikeste vedrukestega ühe sakilise asja vastu, mille tulemusena tagurpidi vändates käivad vändad vabalt ning õigetpidi vändates haaratakse ratas kaasa.

Need konnad aga otsustasid, et sellises külmas nemad tirri sees hüpata ei soovi ja Maku võib ise oma rattaga edasi joosta või hüpata, kuidas soovib. Me kavaldasime nad üle. Põrutasime tagumist ratast vastu maad, nii et konn hüppas paika, siis kohe väntama hakates ja vaba tirri mittelastes oli võimalik sõita. Kui ilm oli soojaks –20 peale läinud, tuli ka konnadele eluvaim sisse tagasi.

KAARDILUGEJA

Super sooritus Maku poolt, kes suutis hommikusest kargusest ja rattaviperustest hoolimata meid eksimatult punkti viia. Eloga pidime lihtsalt ise tublid olema. Maanteel sõitsime 22-24 km/h ja kuradi külm oli ees tuult lõigata. Kui mõnes kohas Maku minu ees sõitis, tundsin end kui soojas kiiktoolis.

METSAS, RABAS

Kaardi alumises otsas oli paljud punktid meie est metsa pandud ja paraku pidime ikka ise neile sinna rabasse järgi minema.

Nüüd aga juhtus päeva lõpuks selgunud traagilisim sündmus. Maku astus rabas jala märjaks. Võistluse lõpuks oli see täiesti tundetu ja selgelt külmakahjustustega. Palju ei puudunud, et oleksime pidanud talle auto kojuviimise teenust osutama. Kaja oli ääretult tubli ja aitas külmand jalga masseerida ning soojendas ta liigeseid.

FINISH

Rajal olime 5 tundi. Koht esialgu teadmata, ilmselt kusagil keskel – aga trenn missugune. Kiireimad jooksjad tegid raja 3 tunniga ja kohe teisel kohal suusatajad.

Tulemused, oleme üldarvestuses 33. kohal ning sega arvestuses 7. kohal. Kokku võttis maksimumpunkte 74 ning üldse lõpetas 147 tiimi.

Urmo saab linnukese kirja, et olid ka hullud rattamehed esindatud. Rattatiimidest olimegi ainukesed.

Me oleme valikuga jätkuvalt rahul sest saime nii ratta- kui jooksutrenni. Teised said ainult jooksu :-)

Kaja: Winter Xdream 2009- Twister Female pakaseline testvõistlusˇ
Risto Kiilberg: Winter Xdream 2010
Tiit Tähnas: Winter Xdream
Elo Saue: 24.jaanuar - teistmoodi Winter Xdream
Heiti: Winter Xdream 6
Andres Pae: Winter Xdream 2010

Pildid

Kommentaarid (8) -

 • haamer

  25.01.2010 0:05:25 | Vasta

  Kuidas pulss oli? Eeldan, et päris trenni oma ei olnud siiski ;)

 • Leivo

  25.01.2010 0:10:03 | Vasta

  Minu keskmine pulss oli 138, mis tähistab minul nö. esimest pulsitsooni. Seega käsitleme mahutreeninguna.

 • Taavi

  25.01.2010 0:45:16 | Vasta

  Kuna riideruumis oli näha igasugu koledaid varbaid, siis võtsin 2009 aasta esmaabi konspekti nüüd lahti. "Hõõruda ei tohi" - raku sisesed jääkristallid, viia sooja keskkonda, riided eemaldada, soojendada külmunud kehaosa enda või kannatanu kehaga, kohev side, pärast soojenemist tasub pöörduda arsti vastuvõtule.

 • Leivo

  25.01.2010 0:52:46 | Vasta

  Hõõrumist ei toimunudki.
  Tegemist oligi pigem soojendamisega, teise inimese kehasoojusega.

  Arstid olid ka käepärast, nemad andsid valuvaigistit. Ühe Ibumax400 tableti.

 • Krissu

  25.01.2010 6:33:25 | Vasta

  Hämmastav tublidus. Teeb kadedaks, siiralt kohe.

 • Maku

  25.01.2010 21:36:45 | Vasta

  Suurim tänu Kajale ja Leivole! Kui nad poleks mind turgutanud, oleksin seal veel mitu tundi põdenud. Siin üks teada-tuntud tarkus: "Tark õpib teiste vigadest, ...".

 • Meeli

  22.02.2013 19:30:46 | Vasta

  Vaata, aga vaata... sain nüüd teada, miks mu velol edasiviiv jõud vahel külmas kustub. Tänud hariva konna-jutu eest Smile!

Lisa kommentaar

Loading